24/7 eTV BreakingNewsShow : Dzvanya pane bhatani rezwi (kuruboshwe kuruboshwe rwevhidhiyo)
Airlines nhandare yendege avhiyesheni Kuputsa Nhau Dzenyika Dzepasi Pose Kuputsa Kufamba Nhau Bhizinesi Kufamba Canada Breaking News nhau vanhu ushanyi Tourism Kutaura kutakura Zvakavanzika Zvokufamba Kufamba Wire Nhau Akasiyana Nhau

Air Canada inozivisa kusarudzwa kwevatungamiriri

Air Canada inozivisa kusarudzwa kwevatungamiriri
Air Canada inozivisa kusarudzwa kwevatungamiriri
rakanyorwa Harry Johnson

Vese vakasarudzwa vatove vachishanda sevatungamiriri veAir Canada uye mumwe wevatungamiriri akasarudzwa nemazhinji emavhoti akapihwa nevanogovana pamhepo kana kumiririrwa nemumiriri pamusangano.

Print Friendly, PDF & Email
  • Musangano wegore negore weAir Canada weVashandi vakaitwa neChipiri, Chikumi 29, 2021.
  • Vese vakasarudzwa vakanyorwa mune yavo manejimendi yedenderedzwa vakasarudzwa sevatungamiriri veAir Canada.
  • Mhedzisiro yekuvhota mhedzisiro pazvinhu zvese zvakavhoterwa pamusangano zvichaiswa paSEDAR.

Air Canada yazivisa nhasi kuti vese vakasarudzwa vakanyorwa mune yavo manejimendi proxy denderedzwa yaMay 6, 2021 vakasarudzwa sevatungamiriri veAir Canada paMusangano wayo wegore weVagovanisi wakaitwa neChipiri, Chikumi 29, 2021.

Ese akasarudzwa ave kutoshanda sevatungamiriri ve Air Canada uye mumwe nemumwe wevatungamiriri akasarudzwa nemazhinji emavhoti akapihwa nevanogovana pamhepo kana kumiririrwa nemumiriri pamusangano. Mhedzisiro yevhoti yakatsanangurwa pazasi.

NomunhuMavhoti% ZveMavhoti Akachengetedzwa% Yachengetwa
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Muiti138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Mhedzisiro yekuvhota mhedzisiro pazvinhu zvese zvakavhoterwa pamusangano zvichaiswa paSEDAR.

Print Friendly, PDF & Email

Nezvomunyori

Harry Johnson

Harry Johnson anga ari iye mupepeti wedhisheni we eTurboNews kweanenge makore makumi maviri. Anogara kuHonolulu, Hawaii, uye anobva kuEurope. Anofarira kunyora nekuvhara nhau.