Kuputsa Kufamba Nhau nhau vanhu Resorts Kutarisirwa Theme Parks ushanyi Kufamba Kwamugumo Kwidziridzo Kufamba Wire Nhau Trending Now USA Kuputsa Nhau

Aya mapaki emunyika eUS anonyanya kutarisirwa pasi

Aya mapaki emunyika eUS anonyanya kutarisirwa pasi
Aya mapaki emunyika eUS anonyanya kutarisirwa pasi
rakanyorwa Harry Johnson

Iyo Indiana Dunes iri pakati pemapaki emunyika anoshanyirwa kwazvo munyika, iine mamirioni 2.3 evashanyi muna2020, asi zvinoita sekunge kwete sevanhu vazhinji vakapeputswa nepaki yepamberi pegungwa, iine 51% chete yevanhu vanoiona seyakanaka.

Print Friendly, PDF & Email
  • Mapaki emunyika eUS saYosemite uye Grand Canyon anokwezva mamirioni evashanyi pagore.
  • Chidzidzo chitsva chakaongorora ongororo dzemapaki emunyika eUS ane vashoma vanosvika miriyoni imwe pagore vashanyi kuburitsa akanyanya kudzikiswa.
  • Chidzidzo ichi chakatarisawo mumapaki emunyika akanyanya kuwanda muUnited States of America.

Mapaki emunyika akakurumbira akadai saYosemite uye Grand Canyon kukwezva mamirioni evashanyi gore rega rega, izvo zvinogona kuita kuti zviome kuti vashanyi vave pamwe chete nemasikirwo kana nzira dzakazara uye paine mitsara yemafungiro.

Saka kana iwe uchida kupukunyuka mapoka uye kuona imwe yematombo anokosha-akavanzwa munyika, ndeapi mapaki emunyika aunofanira kuenda?

Chidzidzo chitsva chakaongorora ongororo dze Paki yenyika yeUSs nevashoma vanopfuura mamirioni 1 vashanyi pagore kuzoburitsa mapaki emunyika asina kunyatso svirwa munyika. Chidzidzo ichi chakatarisawo mumapaki akanyanya kuwanda muAmerica, nenhamba dzevashanyi dzinopfuura miriyoni imwe asi kuongororwa kwakashata. 

Wepamusoro gumi epasi pasi pemapaki emunyika muUSA  

chinzvimboPaki yenyikaVese vashanyi (2020)% ye "yakanakisa" ongororo
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, South Dakota916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Yakaoma Tortugas, Florida48,54382.9%
8Haleakala, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, New Mexico415,38382.3%

Tichifunga nezvekuti iri kumusoro muAlaska, zvinogona kusashamisa kuona kuti Glacier Bay yakagamuchira vashanyi vanokwana 5,748 2020 muna 92.9. Zvisinei, avo vakashanyira paki inoyevedza iyi vari pachena kuti vanodanana nenjuzu dzayo huru uye mazaya echando nemakomo ane chando. , iine XNUMX% yeongororo dzepaki paTripadvisor inozvitsanangura seyakanakisa!

Imwe paki yeAlaskan inotora nzvimbo yechipiri, neKenai Fjords inogamuchira avhareji ye89.9% "yakanakisa" ongororo asi vanopfuura vashanyi zviuru zana pagore. Kenai Fjords inogara kuHarding Icefield, imwe yeminda mikuru yechando munyika, inova nzvimbo inosvika makumi matatu nemasere echando pamwe nemafjords akawanda.

Print Friendly, PDF & Email

Nezvomunyori

Harry Johnson

Harry Johnson anga ari iye mupepeti wedhisheni we eTurboNews kweanenge makore makumi maviri. Anogara kuHonolulu, Hawaii, uye anobva kuEurope. Anofarira kunyora nekuvhara nhau.

Leave a Comment