24/7 eTV BreakingNewsShow : Dzvanya pane bhatani rezwi (kuruboshwe kuruboshwe rwevhidhiyo)
Airlines nhandare yendege avhiyesheni Kuputsa Nhau Dzenyika Dzepasi Pose Kuputsa Kufamba Nhau Bhizinesi Kufamba Hurumende Nhau Health News nhau vanhu Kuvakazve Kutarisirwa ushanyi kutakura Kufamba Wire Nhau Trending Now USA Kuputsa Nhau

Mhinduro yepamutemo ku COVID-19 Delta inokuvadza kufamba kwekufamba nendege

Mhinduro yepamutemo ku COVID-19 Delta inokuvadza kufamba kwekufamba nendege
Mhinduro yepamutemo ku COVID-19 Delta inokuvadza kufamba kwekufamba nendege
rakanyorwa Harry Johnson

Mhedzisiro yaAugust inoratidza kukanganisika kwekushushikana pamusoro peiyo Delta musiyano pakufamba kwekumba, kunyangwe kufamba kwenyika dzese kuenderera padanho rehozhwa kune kupora kuzere kusingagone kuitika kudzamara hurumende dzadzorera rusununguko rwekufamba.

Print Friendly, PDF & Email
  • Yese kudiwa kwekufamba nendege muna Nyamavhuvhu 2021 yaive yakadzika 56.0% zvichienzaniswa naNyamavhuvhu 2019. 
  • Izvi zvaifambiswa zvizere nemisika yepamba, yaive pasi ne32.2% kana ichienzaniswa naNyamavhuvhu 2019, kuora kukuru kubva muna Chikunguru 2021.
  • Vanodaidzira mutyairi wepasi rose muna Nyamavhuvhu aive 68.8% pazasi paNyamavhuvhu 2019, yaive shanduko kana ichienzaniswa nekuderera kwe73.1% kwakanyorwa muna Chikunguru. 

The International Mhepo Yekufambisa Sangano (IATA) yakazivisa kuti kudzoreredzwa kwekufamba nendege kwakadzikira muna Nyamavhuvhu zvichienzaniswa naChikunguru, sezvo zviito zvehurumende kupindura kunetseka pamusoro peiyo COVID-19 Delta musiyano yakatemwa zvakadzama mukuda kwekufamba mudzimba. 

Willie Walsh, Iată'' Director General

Nekuti kuenzanisa pakati pe2021 ne2020 pamhedzisiro mhedzisiro kwakamonyaniswa neinoshamisa mhedzisiro yeCOVID-19, kunze kwekunge zvataurwa zvimwe kuenzanisa kuri muna Chikunguru 2019, iyo yakatevera yakajairika dhizaini pateni.

  • Yese inodikanwa yekufamba nendege muna Nyamavhuvhu 2021 (yakayerwa mumari yemakiromita evapfuuri kana maRPK) yakadzikira 56.0% kana zvichienzaniswa naNyamavhuvhu 2019. Izvi zvakaratidza kudzikira kubva muna Chikunguru, apo kudiwa kwaive 53.0% pazasi paJuly 2019 mazinga.  
  • Izvi zvaifambiswa zvizere nemisika yepamba, yaive pasi ne32.2% kana ichienzaniswa naNyamavhuvhu 2019, kuora kukuru kubva muna Chikunguru 2021, apo traffic yaive yakadzika 16.1% maringe makore maviri apfuura. Mhedzisiro yakaipisisa yaive muChina, nepo India neRussia ndiyo chete misika mikuru yekuratidza kuvandudzwa kwemwedzi nemwedzi zvichienzaniswa naJuly 2021. 
  • Vanodaidzira mutyairi wepasi rose muna Nyamavhuvhu aive 68.8% pazasi paNyamavhuvhu 2019, yaive shanduko kana ichienzaniswa nekuderera kwe73.1% kwakanyorwa muna Chikunguru. Dunhu dzese dzakaratidza kuvandudzika, izvo zvakakonzerwa nekukura kwehutachiona hwehuwandu uye zvishoma zvakadzikama zvekufamba kwenyika kune dzimwe nzvimbo.

"Mhedzisiro yaNyamavhuvhu inoratidza kukanganiswa kwekushushikana pamusoro pekusiyana kweDelta pakufamba mudzimba, kunyangwe kufamba kwenyika kuenda mberi nehozhwa kusvika pakunyatso kuzadzikiswa izvo zvisingakwanise kuitika kudzamara hurumende dzadzorera rusununguko rwekufamba. Panyaya iyi, chiziviso chazvino cheUS chekubvisa zvirambidzo kubva kutanga kwaMbudzi kune vafambi vakazara inhau dzakanaka kwazvo uye zvichaunza chokwadi kumusika wakakosha. Asi zvipingamupinyi zvinoramba zviripo, Zvinyorwa zvaGunyana zvinoratidza kuderera mukudzoka kwepasi rose. Idzi inyaya dzakaipa dzakananga mukota yechinyakare, ”akadaro Willie Walsh, Iată'' Director General. 

Nyamavhuvhu 2021 (% chg vs iwoyo mwedzi mu2019)Mugove wepasi rose1RPKBVUNZAPLF (% -pt)2PLF (nhanho)3
Yese Musika 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Africa1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Asia Pacific38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Europe23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Latin America5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Middle East7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
North America22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Print Friendly, PDF & Email

Nezvomunyori

Harry Johnson

Harry Johnson anga ari iye mupepeti wedhisheni we eTurboNews kweanenge makore makumi maviri. Anogara kuHonolulu, Hawaii, uye anobva kuEurope. Anofarira kunyora nekuvhara nhau.

Leave a Comment

1 Comment