Airlines nhandare yendege Ositiriya avhiyesheni Bherujiyamu Kuputsa Kufamba Nhau Bhizinesi Kufamba Kanadha tsika nemagariro Dhenimaki Enda Girisi utano Hospitality Industry Hotera & Resorts Itari Luxury nhau vanhu Putugaro Resorts Kutarisirwa chengetedzo Shopping Speini Siwizarendi Theme Parks ushanyi Vashanyi kutakura Kufamba Wire Nhau Mubatanidzwa Arabhu Emeretsi

Nzvimbo gumi dzepamusoro pasi rose dzakachengeteka dzezororo remhuri

Nzvimbo gumi dzepamusoro pasi rose dzakachengeteka dzezororo remhuri
Nzvimbo gumi dzepamusoro pasi rose dzakachengeteka dzezororo remhuri
rakanyorwa Harry Johnson

Mubereki wese anoziva kuti kuronga zororo remhuri nevana rinogara riri basa rakaoma.

Nezvese zvinodikanwa, zviri nyore uye zvakajairika kuchengetedzwa kwenzvimbo kana nyika kuve nechokwadi chekuti mhuri yako inogona kuzorora-isina kunetseka, kutora kwekuenda kunogona kuve musoro. 

Kuti vabatsire vabereki, nyanzvi dzekufambisa dzakaita tsvakiridzo yakakura, dzichiongorora zvinhu zvakasiyana-siyana zvakaita sedziviriro, pekugara panokodzera mhuri, maresitorendi anokodzera vana uye zviitiko zvemhuri zvinowanika munzvimbo dzakasiyana-siyana dzakakurumbira kuti vaone uye varatidze nzvimbo dzezororo. ndidzo dzakanyanya kukodzera mhuri dziri kutsvaga nzvimbo yakachengeteka asi inonakidza.

Idzo gumi dzakachengetedzeka-inoshamwaridzika nzvimbo dzezororo munyika:

chinzvimbonyikamanzwiroRunyararo Index Score /5% yeMahotera Ane Hushamwari Nemhuri% yeMaresitorendi Anobatsira Vana% Yezviitwa Zvinofadza Vana uye ZvinokwezvaMhuri Chengetedzo Chibodzwa /10
1SiwizarendiZurich1.3218.59%34.44%27.03%7.81
2GirisiHeraklion1.9317.69%35.88%34.01%7.45
3DhenimakiCopenhague1.2614.64%27.60%19.81%7.02
3OsitiriyaVienna1.3216.98%37.00%18.15%7.02
5PutugaroLisbon1.2711.51%36.71%24.38%6.91
6SpeiniMadrid1.6222.04%28.39%23.90%6.89
7BherujiyamukweBrussels1.512.20%37.48%28.90%6.76
7BrazilDubai1.8523.41%18.18%30.30%6.76
9ItariRoma1.6528.34%40.70%21.87%6.58
9KanadhaVancouver1.3319.40%25.75%19.00%6.58

Maererano netsvakurudzo:

WTM London 2022 ichaitika kubva 7-9 Mbudzi 2022. Register zvino!

  • Zurich, Switzerland inobuda pamusoro seguta rakachengetedzeka kuti mhuri dzishanyire, ine chibodzwa chekuchengetedza mhuri che7.81/10. Inoisa chechitatu paindekisi yedu yematsotsi uye neavhareji tembiricha yepagore ye9.3 Celsius, ichimhanya zvishoma kudivi rinotonhorera.
  • Heraklion, Greece inotora nzvimbo yechipiri seyechipiri-zvakanakisa, ine chengetedzo yemhuri zvibodzwa zve2/7.45. Inomira pachina pane yedu indekisi yematsotsi uye neavhareji tembiricha yepagore ye19 degrees Celsius, iguta rakachengeteka rine tembiricha inogamuchirika. 
  • Copenhagen, Denmark neAustria, Vienna ese ari pachinhanho chechitatu, aine chibodzwa chekuchengetedza mhuri che3/7.02. 

Tsvakurudzo yakaratidza zvakare kuti:

  • Nzvimbo dzezororo dzepamusoro dzekugara dzine ushamwari nemhuri iOrlando, FL, United States ine 58.93% yemahotera ane ushamwari nemhuri, ichiteverwa neLas Vegas, NV, United States, ine 28.73% yeMhuri-inoshamwaridzana Hotels neRome, Italy ne28.34% ZvemaHotera ane Mhuri.
  • Nzvimbo dzakanakisa dzezororo dzekudyira-ane hushamwari nemhuri iFlorence, Italy ine 48.36% yemaresitorendi ane ushamwari nemhuri, ichiteverwa neVenice, Italy ine 44.94% yemaresitorendi ane ushamwari nemhuri uye Rome, Italy ine 40.7% yemaresitorendi ane ushamwari nemhuri.
  • Nzvimbo dzepazororo dzepamusoro dzezviitwa zvine hushamwari nemhuri iPattaya, Thailand ine 35.5% yezviitwa zvine hushamwari nemhuri, ichiteverwa neHeraklion, Greece ine 34.01% yezviitwa zvemhuri uye Orlando, FL, United States ine 33.93% yezviitwa zvemhuri. . 

Nyanzvi dzakaratidza matipi mashanu epamusoro ekuti ugare wakachengeteka kana uchifamba kunze kwenyika:

1 - Ita tsvagiridzo yako patsika, tsika, tsika nemitauro yenyika usati wafamba. Izvi hazvingokubatsira chete kuwana nzira yako, asi iwe unozodzidza nezve mari, makonikoni emunharaunda uye tsika uye kuwana ruzivo rwetsika. 

2 - Iva akachenjera pamusoro pezvinhu zvako zvinokosha. Tora chete shoma shoma paunenge uchibuda. Kadhi rechikwereti, foni uye kopi yepasipoti yako ndizvo zvese zvaunoda. Usatakura mari yakawanda uye ramba wakatarira zvinhu zvako. 

3 - Rongedza zvese zviri mberi. Kuchengetera mberi kuchaita kuti hupenyu hwako huve nyore, unozogona kuronga nzira yako yehubhu yekufambisa kuenda kwaunogara zviri nyore. Kuziva nzira yako kunoita kuti usazopedzisira warasika, zvichiita kuti ive yakachengeteka iwe nevana vako.

4 - Ipa seti yezvekufonerana kune vese shamwari dzako. Kero uye nhamba yenzvimbo yekugara, yako wega nhamba yekubata, chero chinhu chinogona kuteedzera kwauri. Wobva waiisa musefa muhomwe ye zip pane imwe neimwe yembatya dzemwana wako.

5 - Kana mukaparadzana kana kurasika, rongai nzvimbo yekusangana. Zviri nyore kurasika kana uri munzvimbo ine vanhu vakawanda, saka unofanira kutora rendez-vous point. Uye kana vana vako vakarasika, iva nechokwadi chokuti vanoziva zvokuita kana vakasakuwana (semuenzaniso tsvaga mupurisa, imwe mhuri ine vana, mushandi).

Nhau Dzakabatana

Nezvomunyori

Harry Johnson

Harry Johnson anga ari iye mupepeti wedhisheni we eTurboNews kwemakore anopfuura 20. Anogara kuHonolulu, Hawaii, uye anobva kuEurope. Anofarira kunyora uye kuvhara nhau.

Subscribe
Notify of
muenzi
0 Comments
Inline feedbacks
Ona zvese zvataurwa
0
Ndingade pfungwa dzako, ndapota taura.x
Govera ku...