Boeing: 2.3 miriyoni Vatyairi Vatsva & Vashandi Vanodiwa Mumakore 20 Anotevera

Boeing: 2.3 miriyoni Vatyairi Vatsva & Vashandi Vanodiwa Mumakore 20 Anotevera
Boeing: 2.3 miriyoni Vatyairi Vatsva & Vashandi Vanodiwa Mumakore 20 Anotevera
rakanyorwa Harry Johnson

Pasi rose kudiwa kwevashandi vendege 2.3 miriyoni vanofungidzirwa kusvika muna 2042 sezvo ngarava dzepasi rose dzendege dzichiwedzera.

Zvinoenderana neBoeing's 2023 Pilot uye Technician Outlook (PTO), yepasirese airways ichada vashandi vakakosha kuburikidza ne2042 kuti vatsigire zvikepe zvepasi rose zvekutengesa.

Nezvikepe zvepasi rose zvekutengeserana zvinotarisira kuwedzera zvakapetwa panosvika 2042, indasitiri-yakakura kudiwa kwevashandi vendege 2.3 miriyoni inofungidzirwa mumakore makumi maviri anotevera kutsigira ngarava dzekutengesa uye kusangana nekukura kwenguva refu mukufamba nendege:

• 649,000 vatyairi vendege
• 690,000 vashandi vekugadzirisa
• 938,000 nhengo dzekabhini crew.

"Nekufamba nendege kwepamba kwadzoreredzwa uye traffic yepasirese padyo nedenda repamberi, kudiwa kwevashandi vendege kuri kuramba kuchiwedzera," akadaro Chris Broom, mutevedzeri wemutungamiri, Commercial Training Solutions, Boeing Global Services.

"Kudzidziswa kwedu kwakavakirwa-kwakavakirwa kudzidziswa uye ongororo inopihwa ichabatsira kuve nechokwadi chekudzidziswa kwemhando yepamusoro kune venguva yemberi nevezvino nyanzvi dzendege uye kuenderera mberi nekusimudzira kuchengetedzwa kwendege kuburikidza nekunyudza uye kwechokwadi kudzidziswa mhinduro."

Kuburikidza ne2042, iyo PTO mapurojekiti:

• China, Eurasia neNorth America dzinofambisa kudiwa kwevanopfuura hafu yevashandi vatsva veindasitiri, nezvinodiwa muChina kupfuura North America.

• Matunhu ari kukura nekukurumidza kuvashandi iAfrica, Southeast Asia neSouth Asia, uye kudiwa kwedunhu kunotarisirwa kupetwa kaviri.

• Mushure mekusiya kudiwa kweRussia muPTO yegore rapera nekuda kwekusava nechokwadi munharaunda, chirevo chegore rino chinosanganisira Russia munharaunda yeEurasia, uye inosanganisira 3% yepasi rose kudiwa kwevashandi.

Kufanotaura kwePTO kunosanganisira:

NharaundaVatyairi VatsvaNew TechniciansNew Cabin Crew
zvepasi rose649,000690,000938,000
Africa21,00022,00026,000
China134,000138,000161,000
Eurasia143,000156,000235,000
Latin America38,00041,00049,000
Middle East58,00058,00099,000
North America127,000125,000177,000
Maodzanyemba kwakadziva kumabvazuva kweAsia23,00028,00039,000
Oceania10,00011,00018,000
South Asia37,00038,00045,000
Southeast Asia58,00073,00089,000

WTNJOIN | eTurboNews | eTN

(eTN): Boeing: 2.3 miriyoni Vatyairi Vatsva & Vashandi Vanodiwa Mumakore 20 Anotevera | re-post rezinesi zvinyorwa zvemukati


 

Nezvomunyori

Harry Johnson

Harry Johnson anga ari iye mupepeti wedhisheni we eTurboNews kwemakore anopfuura 20. Anogara kuHonolulu, Hawaii, uye anobva kuEurope. Anofarira kunyora uye kuvhara nhau.

Subscribe
Notify of
muenzi
0 Comments
Inline feedbacks
Ona zvese zvataurwa
0
Ndingade pfungwa dzako, ndapota taura.x
Govera ku...